Všeobecné otázky

Prečo sú ceny také nízke oproti kamenným obchodom?

Náš internetový obchod LUXUSNÁ KÚPEĽNA patrí medzi popredné e-shopy na slovenskom trhu. Počas našej existencie sme sa dopracovali k výhodným rabatovým podmienkam u dodávateľov a výrobcov. Naším cieľom je spokojnosť zákazníka a jedným z hlavných predpokladov ako to dosiahnuť je cena výrobku (zľava z doporučenej maloobchodnej ceny).

Jedná sa o originálne produkty?

Všetky produkty, ktoré máme v ponuke sú originálne a v najvyššej kvalite.

Za akých podmienok je možné vrátiť tovar?

Ako zákazník máte v súlade so zákonom č. 102/2014 Z.z. o ochrane spotrebiteľa právo odstúpiť od zmluvy bez akejkoľvek sankcie a bez udania dôvodu do 14 dní od prevzatia tovaru. Podrobnejšie informácie o postupe nájdete v sekcii Vrátenie tovaru

Aká je cena za prepravu?

Prepravné je rozdelené do viacerých tarifov podľa hmotnosti a na základe druhov tovaru. Pri objednávke nad 600 EUR s DPH garantujeme prepravné po celom Slovensku zdarma! Podrobnejšie informácie nájdete v sekcii Doprava a platba

Akou prepravnou spoločnosťou bude tovar doručený?

Pre balíkovú prepravu využívame prepravnú spoločnosť DPD, ktorá je overená a spoľahlivá. Pre paletovú prepravu využívame prepravnú spoločnosť TOPTRANS, ide opäť o spoľahlivého a overeného partnera.

Budeme vopred telefonicky kontaktovaní vodičom prepravnej služby?

Reklamáciu je nutné nahlásiť včas, respektíve ihneď po zistení vady na výrobku. Neoddeliteľnou súčasťou nahlásenia reklamácie je vyplnený reklamačný formulár, ktorý nájdete tu. Vyplnený reklamačný formulár zašlite e-mailom na info@luxusnakupelna.sk. Po obdržaní a spracovaní reklamácie Vám zašleme potvrdenie o prijatí a následne budeme riešiť jej vybavenie. O ďalšom postupe budete informovaní.

Akým spôsobom nahlásiť prípadnú reklamáciu?

Reklamáciu je nutné nahlásiť včas, respektíve ihneď po zistení vady na výrobku. Neoddeliteľnou súčasťou nahlásenia reklamácie je vyplnený reklamačný formulár, ktorý nájdete tu. Vyplnený reklamačný formulár zašlite e-mailom na info@luxusnakupelna.sk. Po obdržaní a spracovaní reklamácie Vám zašleme potvrdenie o prijatí a následne budeme riešiť jej vybavenie. O ďalšom postupe budete informovaní.

Môžem vo vašom e-shope objednať aj produkt, ktorý nemáte v ponuke?

Áno. Kontaktujte nás (najlepšie e-mailom na info@luxusnakupelna.sk) a napíšte nám o aký produkt máte záujem. Odpovieme Vám čo najskôr spolu s cenou a dostupnosťou dopytovaného produktu.

Otázky k produktom

Mám teleso pod omietku konkrétnej značky, môžem k nemu zakúpiť vrchný diel inej značky?

Nie. Vrchný diel musí byť od rovnakej značky ako teleso. Pri vybraných modeloch treba dávať pozor aj na ktoré konkrétne podomietkové teleso toho istého výrobcu je vrchný diel určený. Odporúčame použiť univerzálne teleso Grohe 35600000 alebo Hansgrohe iBox 01800180, ktoré môžete použiť tiež pre vrchné sady Hansgrohe aj Axor.

Aký typ telesa pod omietku mám použiť?

Typ telesa pod omietku je uvedený v detaile produktu v záložke PRÍSLUŠENSTVO.

Aký je rozdiel medzi sprchovou a vaňovou batériou pod omietku?

Sprchová batéria pod omietku umožňuje ovládanie len jedného koncového zariadenia (spotrebiča). Vaňová batéria pod omietku umožňuje ovládanie a prepínanie dvoch koncových zariadení. Vaňová batéria pod omietku je vhodná ako riešenie pre sprchový kút vybavený hornou a ručnou sprchou, prípadne tiež k vani ako riešenie napúšťania a ručnej sprchy.

Mám objednať umývadlovú batériu s tiahlom alebo bez tiahla?

Batéria s tiahlom je vybavená klasickou odtokovou súpravou, ktorá je ovládaná tiahlom umiestneným väčšinou v zadnej časti batérie. Batéria bez tiahla neobsahuje odtokovú súpravu. Vhodným riešením je kombinácia batérie a odtokovej súpravy PUSH/OPEN (CLICK/CLACK). Niektoré batérie (hlavne bidetové) sa vyrábajú len v prevedení s tiahlom. Klasická odtoková súprava má svoje výhody a tiež svoje nevýhody. Odporúčame kombináciu batérie a odtokovej súpravy PUSH/OPEN.

Mám inštalačný modul konkrétnej značky, môžem k nemu zakúpiť a nainštalovať ovládacie tlačítko inej značky?

Nie. Ovládacie tlačítko musí byť od rovnakej značky ako inštalačný modul. Pri moduloch Geberit s nádržkami Sigma, Delta, Omega musí byť tlačítko rovnakého označenia ako je aj nádržka na module. V prípade, že neviete vybrať vhodné tlačítko neváhajte nás kontaktovať.

Aký je rozdiel medzi inštalačným modulom Geberit 111.300.00.5 a 111.355.00.5?

Rozdiel je v ukotvení samotného modulu. Geberit 111.300.00.5 sa kotví do zeme a do zadnej steny. Tento typ modulu využijete napríklad v rodinných domoch.
Geberit 111.355.00.5 nazývaný tiež ako jadrofix sa kotví do zeme a do bočných stien. Hodí sa pre inštaláciu do bytových jadier, v ktorých chýba zadná nosná stena ("stupačka").

Aký typ inštalačného modulu pre závesné WC použiť?

Použitie modulu pre závesné WC je závislé na umiestnení a možnosti montáže. Kombifix/Uniset je určený k inštalácii do masívnych murovaných konštrukcií alebo pre predstenovú inštaláciu s obmurovaním. Duofix/Rapid SL je určený pre montáž do ľahkých sadrokartónových priečok alebo k inštalácii pred masívnu stenu. Duofix Special/Rapid SL je určený pre montáž medzi dve steny. Jeho uchytenie do strán oceníte všade tam, kde nie je zadná stena alebo nie je dostatočne nosná a kde je uchytenie do bočných stien technicky jednoduchšie (v bytových jadrách).

K čomu je dobrá povrchová úprava pri keramike (CeramicPlus, Ideal Plus, Wondergliss, LCC) a odporúčate ju?

Špeciálna povrchová úprava robí povrchy kúpeľňovej keramiky dokonale hladké. Nečistoty, vodný kameň a baktérie nemajú šancu sa uchytiť a odtekajú spolu s kvapkami vody. Jedná sa o veľmi praktickú záležitosť, ktorú odporúčame. Údržba výrobkov s povrchovou úpravou je tak vďaka úspore za čistiace prostriedky nielen šetrnejšia k vašej peňaženke, ale i k životnému prostrediu. Nie každá povrchová úprava je však trvácna.

Ako vybrať správnu odtokovú súpravu k umývadlu?

Všetky odtokové súpravy pre umývadlá sú univerzálne. Hodia sa teda ku každému typu umývadla. V prípade, že máte pochybnosti o výbere správnej odtokovej súpravy neváhajte nás kontaktovať.

Ako vybrať správny sifón/odtokovú súpravu k vani?

Sifóny/odtokové súpravy sú univerzálne, pozor musíte dať len na dĺžku bowdenu medzi prepadom a odtokom. Ak má vaňa otvor v strede vane je potrebný sifón s dlhším bowdenom (zvyčajne okolo 75 cm). Ak má vaňa otvor zboku postačí aj sifón s kratším bowdenom (zvyčajne okolo 58 cm). V prípade, že máte pochybnosti o výbere správneho sifónu/odtokovej súpravy neváhajte nás kontaktovať.

Môžem použiť závesnú WC misu so systémom splachovania Aquablade (Ideal Standard) so systémom odsávania zápachu cez filter (Geberit Monolith)?

Túto kombináciu neodporúčame. Prívod čistej vody do WC misy je položený nižšie ako štrbina systému splachovania Aquablade. V štrbine zostáva voda a po spustení odsávania zápachu začne vydávať bublotavé zvuky, odsávanie zápachu je obmedzené.

Produkt bol pridaný do zoznamu želaní