Ako fungujú termostaty?

Termostatická batéria je zárukou konštantnej teploty a množstva vody počas celej doby používania. A to aj vtedy, keď doma niekto iný súčasne spláchne toaletu. Nezažijete nepríjemný studený šok ani sa neobaríte. Vďaka prednastavenej teplote ušetríte s termostatmi v porovnaní s pákovými batériami naviac cennú vodu a energiu.
To sa veľmi rýchlo oplatí.

V termostatickej batérii sa teplá a studená voda vždy zmiešajú tak, ako to nastavíte. Keď sa zmení v potrubí studenej alebo teplej vody tlak alebo teplota, termostatická batéria pomer automaticky upraví. Ak sa prívod studenej vody úplne zastaví, budete napriek tomu chránený pred obarením. Termostatický ventil totiž prívod vody okamžite uzavrie.

V srpche a vo vani vždy potečie voda takej teploty, akú si prajete.

HANSGROHE ponúka veľký počet sprchových termostatov a vaňových termostatov. Rozhodujúci pre Váš výber je otázka, koľko funkcií má byť termostatickou batériou ovládaných: ručná sprcha, bočná sprcha alebo horná sprcha s rôznymi druhmi prúdov? HANSGROHE ponúka termostaty až pre 5 rôznych spotrebičov. Všetky presvedčia premysleným dizajnom a premyslenou funkciou.

Na omietku alebo radšej pod omietku?

Môžete si vyberať medzi termostatmi s inštaláciou na stenu alebo pod omietku. Termostat s inštaláciou na stenu je možné jednoducho nainštalovať na pôvodné prípojky teplej a studenej vody, čo sa dá zvládnuť aj v rámci menších renovácií.

Termostaty inštalované na stenu vystupujú zo steny a môžu byť súčasne praktickou odstavnou plochou pre sprchový gél a šampón - príklad: HANSGROHE ShowerTablety. Ideálne pre rodinnú kúpeľňu: Ecostat E s bezpečnostnou technológiou CoolContact - tá zamedzí zahriatie termostatu a to znamená väčšie bezpečie pre deti.

Termostaty pod omietku sú vhodné hlavne pri zariaďovaní novej kúpeľne. Pri týchto termostatoch sa skryje všetka technika do steny a vďaka tomu máte viac miesta a priestor vypadá čisto. Technika je uložená v HANSGROHE iBox universal. To je základné teleso, ktoré je možné do steny inštalovať ešte pred tým, než sa vôbec rozhodnete pre určité podomietkové riešenie. Akonáhle máte iBox nainštalovaný v stene, môžete si vyberať takmer zo všetkých podomietkových termostatov a kedykoľvek ich meniť.

Produkt bol pridaný do zoznamu želaní